مشاوره

ما شما را در راه اندازی کسب و کارتان کمک خواهیم کرد! راه اندازی کارخانه، کارگاه، و حتی کسب و کارهای کوچک در تخصص ماست.

«مشاوره در باره راه اندازی و ایجاد شغل تولید روغن با استفاده از ماشین آلات روغن کشی پرس سرد»

سؤالات پرتکرار برای راه اندازی مراکز روغن کشی، مغازه های روغن کشی، عطاری ها و ...

برای راه اندازی کسب و کار روغن کشی در حضور مشتری نیاز به یک فروشگاه میباشد. فضای موردنیاز جهت قراردادن دستگاه روغنگیری، کیسه های دانه های روغنی، بطری های روغن و سایر ادوات روغنکشی بستگی به حجم فعالیت شما خواهد داشت. تجربه نشان داده این کسب میتواند در یک فضای بسیار کوچک همانند یک غرفه یا میز در میادین میوه و تره بار یا در فروشگاه های زنجیره ای باشد و یا میتواند در یک فروشگاه تخصصی روغن گیری در حصور مشتری با متراژ صد متر نیز انجام شود. ولی مقیاس پیشنهادی ما حداقل 20 متر مربع است که شرایط بهداشتی اعم از داشتن آب و قابل ستشو بودن کف و دیوارها را دارا باشد.

گام اول در تولید روغن دستگاه روغن کشی می باشد، در فاز تولید روغن در حضور مشتری می توان با حداقل ابزار ممکن شروع بکار کرد.
1- دستگاه روغن کشی: پس از بررسی های مربوط به کیفیت و قدرت و توان دستگاههای موجود در بازار ، با توجه به ظرفیت محصول مورد نیاز و پیش بینی فروش روزانه روغن می بایست دستگاه روغن کشی را انتخاب نمایید.
2- دستگاه فیلتر: با استفاده از دستگاه فیلتر ، ذرات معلق داخل روغن ، جدا شده و روغن صاف و شفاف حاصل میگردد. میتوان قبل از خرید دستگاه فیلتر ، از آیتم ته نشینی لرد نیز استفاده کرد، به این صورت که شما مخزن روغن با هر ابعادی را پر از روغن با لرد کرده و پس از نهایتا دو روز لرد روغن کامل ته نشین شده و روغن صاف و شفاف میگردد (بدیهی است نه به اندازه روغن خروجی از دستگاه فیلتر ) مدت زمان ته نشین شدن و همچنین میزان شفافیت به نوع دانه وابسته است.
3- ابزار های جانبی: معمولا همراه دستگاهها تمامی ابزارهایی که اپراتور حین کار با دستگاه به آنها نیاز پیدا می کند قرار داده می شود.
4- پمپ باد: جهت نظافت دستگاه شما نیاز به دستگاه پمپ باد (با حداقل ظرفیت) خواهید داشت
5- مخزن: معمولا در فروشگاهها یک یا دو مخزن جهت قرار دادن روغن تولیدی در داخل آن بسیار کارآمد می باشد. بهتر است از مخازن استیل استفاده گردد.

جهت تولید محصول در حضور مشتری پس از اطمینان از خرید دستگاهی که قابلیت تولید محصول مورد تایید بهداشت را دارد ، می بایست محلی که قصد تبدیل آن به فروشگاه را دارید ، مورد تایید بهداشت باشد و همینطور اپراتور دستگاه می بایست جهت دریافت کارت بهداشت اقدامات لازم را انجام دهد.
دقت داشته باشید که مامورین بهداشت بصورت دوره ای از فروشگاه شما بازدید میکند و موارد بهداشتی را کنترل مینماید.
همینطور کارشناس اصناف از شما پروانه کسب را خواهد خواست. در صورتی که پروانه کسب نداشته باشید کار شما متوقف نمیشود ولی از شما خواسته میشود با مراجعه به اصناف شهرتان و مشخص شدن صنف کسب و کارتان جهت اخذ پروانه کسب از اتحادیه مربوطه اقدام نمایید که این امر به سادگی قابل انجام است.
دقت داشته باشد تجربه نشان داده که در شهرهای مختلف کشور کسب و کار روغنکشی در حضور مشتری زیر نظر اتحادیه های مختلفی مانند: اتحادیه عطارها، اتحادیه آجیل و خشکبار، کافی شاپ داران، سبزی خردکن ها و غیره قرار گرفته است.

در کنار محصولی که در فروشگاه شما پروسه تولید ان انجام شده ، می توانید از سایر محصولات خوراکی که مورد تایید بهداشت بوده و مجوزهای مورد نیاز جهت پخش را دارا باشند نیز استفاده کنید.

در فروش مستقیم به مشتری و با توجه به قیمت تعیین شده برای مصرف کننده ، با در نظر گرفتن تهیه مواد اولیه مرغوب و با قیمت عرف بازار ، و همچنین محاسبه حدود هزینه های ثابت در یک فروشگاه روغن ، شما میتوانی حدود 60 الی 100 درصد حاشیه سود در نظر داشته باشید.

ظروف روغن: تهیه بسته بندی مناسب برای محصولات تاثیر بسیار بالایی در جذب مشتری های جدید را داراست، در مشخص کردن بسته بندی برای یک محصول عوامل مختلف را در نظر بگیرید و از دید یک مشتری بسته بندی های مختلف را بسنجید. ظاهر ، راحتی استفاده ، فضای مورد نیاز، لیبل خور بود ، میزان جاگیری روغن و…
لیبل: برای بسته بندی های خود حتما لیبل تهیه کنید، یک محصول بی نام و نشان نباشید!!!

مواد اولیه (دانه های روغنی جهت روغن کشی و روغن های آماده): یکی از مهترین عوامل ثبات مشتری های شما، تولید محصول یکنواخت و با کیفیت ثابت می باشد. لذا همکاری با تامین کننده مواد اولیه ای که این اطمینان را برای شما ایجاد کند که توانایی تامین مواد اولیه مورد تایید بهداشت و با کیفیت ثابت و قیمت عرف را داراست اهمیت بالایی پیدا می کند.

سؤالات پرتکرار برای راه اندازی واحدهای تولیدی، کارخانه ها و کارگاه های روغن کشی
در صورت نیاز می توانید درخواست مشاوره خود را از طریق
فرم زیر ارسال نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
همچنین می توانید پرسش های خود را در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه با ما مطرح نمایید...