دستگاه روغن کشی چیست ؟

دستگاه روغن کشی چیست

دستگاه روغن کشی چیست : آیا به دنبال راهی برای استخراج روغن از مواد مختلف هستید؟ اگر چنین است، پس یک دستگاه روغن گیری ممکن است پاسخگو باشد. در این مقاله، نگاهی خواهیم انداخت به اینکه دستگاه روغن گیری چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد.

 دستگاه روغن گیری دستگاهی است که برای استخراج روغن از مواد مختلف مانند دانه ها، غلات، میوه ها، مغزها، گیاهان دارویی و حتی گیاهان خوراکی استفاده می شود. این دستگاه ها در کارخانجات صنعتی، کارگاه های کوچک و حتی خانگی کاربرد دارند.

نحوه کار دستگاه روغن کشی

در این مقاله مزایا و معایب استفاده از دستگاه استخراج روغن و همچنین اینکه کدام ماده برای استخراج روغن بهترین است را بررسی خواهیم کرد. دستگاه روغن گیری دستگاهی است که از نیروی مکانیکی استفاده می کند. برای جدا کردن روغن ها از مواد دیگر این نوع ماشین معمولاً در محیط های صنعتی برای جداسازی روغن ها از محصولات غذایی یا سایر مواد آلی استفاده می شود.

این فرآیند شامل استفاده از فشار یا گرما برای تجزیه مواد به اجزای سازنده آن و سپس جداسازی روغن است. استفاده از دستگاه استخراج روغن برای تجارت می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد، به عنوان مثال، می تواند با استخراج سریع روغن از محصولات بدون نیاز به دستی در زمان صرفه جویی کند. همچنین می تواند با از بین بردن نیاز به کار دستی یا تجهیزات اضافی که می تواند باعث کاهش هزینه ها شود. در غیر این صورت لازم است روغن ها را جدا کنید. علاوه بر این، می تواند با بهبود کیفیت محصول و کاهش ضایعات به دلیل فرآیندهای استخراج کارآمدتر، به افزایش سود کمک کند.

روش های مختلفی برای استخراج روغن وجود دارد، اما اکثر آنها شامل مراحل زیر می شوند:

  1. آسیاب کردن مواد اولیه: در این مرحله با استفاده از دستگاه های آسیاب، مواد اولیه را به قطعات کوچک تبدیل می کنند.
  2. آسیاب: در این مرحله قطعات کوچک با استفاده از دستگاه های فرز به ذرات ریزتر تبدیل می شوند.
  3. استخراج: در این مرحله مواد اولیه با استفاده از حلال (مانند هگزان) به داخل دستگاه روغن گیری منتقل می شود. در این مرحله حلال روغن را از ماده خام جدا می کند.
  4. جداسازی: در این مرحله حلال و روغن از یکدیگر جدا می شوند. این مرحله شامل استفاده از فیلترها و ماشین های جداکننده است.
  5. پالایش: در این مرحله روغن با حذف هرگونه عنصر ناخواسته مانند رنگ، بو، طعم و ذرات تصفیه می شود. این مرحله شامل استفاده از ماشین آلات پالایشی مانند نیتروژن طبیعی است.

خرید دستگاه روغن کشی

انواع دستگاه های روغن کشی

ماشین آلات استخراج روغن به دو دسته ماشین های استخراج مکانیکی و استخراج با حلال طبقه بندی می شوند.

ماشین آلات استخراج روغن مکانیکی برای استخراج روغن با فشار دادن مواد اولیه با استفاده از فشار مکانیکی استفاده می شود. این ماشین ها عبارتند از: روغن گیری، پرس هیدرولیک و پرس پیچ. آنها برای فرآیندهای استخراج نفت در مقیاس کوچک مناسب هستند و روغن با کیفیت بالا تولید می کنند.

از سوی دیگر از ماشین های استخراج با حلال برای استخراج روغن با استفاده از حلال هایی مانند هگزان استفاده می شود. این ماشین ها برای فرآیندهای استخراج نفت در مقیاس بزرگ مناسب هستند و مقادیر زیادی نفت تولید می کنند. دستگاه های استخراج حلال شامل استخراج کننده های روتوسل، استخراج کننده های حلقه ای و استخراج کننده های سیم بکسل هستند.

کسب درآمد از دستگاه روغن کشی

کسب درآمد با دستگاه روغن کشی نسبتاً ساده است. آنها کارآمد، قابل اعتماد و آسان برای کار هستند. آنها می توانند روغن را از مواد اولیه مختلف استخراج کنند و روغن باکیفیت تولید می کنند. آنها همچنین مقرون به صرفه هستند، به ویژه هنگامی که برای فرآیندهای استخراج نفت در مقیاس بزرگ استفاده می شوند.

 شما می توانید روغن های استخراج شده را مستقیماً بفروشید یا از آنها در محصولات و خدمات خود استفاده کنید. بسیاری از کسب و کارها از این دستگاه ها برای تولید روغن های ضروری با کیفیت بالا استفاده می کنند که در رایحه درمانی و محصولات مراقبت از پوست طبیعی و همچنین روغن های پخت و پز و سایر مواد غذایی استفاده می شود. همچنین می‌توانید خدمات استخراج را به سایر مشاغلی که نیاز دارند روغن‌های خود را از مواد خامی که خودشان خریداری کرده‌اند یا برداشت کرده‌اند، جدا کنند، ارائه دهید. زمانی که به این فکر می‌کنید که آیا دستگاه استخراج روغن برای شما مناسب است یا خیر، نکات مثبت و منفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

قبل از تصمیم گیری نکته مثبت این است که این ماشین ها در مقایسه با سایر تجهیزات صنعتی نسبتاً ارزان هستند و پس از راه اندازی صحیح نیازی به نگهداری یا تعمیرات زیادی ندارند. از جنبه منفی، آنها ممکن است نتوانند انواع خاصی از مواد را به دلیل اندازه یا ترکیب آنها به طور موثر پردازش کنند، بنابراین مهم است که قبل از سرمایه گذاری در یکی از این ماشین ها، گزینه های خود را به دقت بررسی کنید. کسب درآمد از دستگاه روغن کشی

خرید دستگاه روغن کشی

در نهایت، هنگام انتخاب یک دستگاه استخراج روغن برای تجارت خود. شما باید در نظر بگیرید که کدام ماده برای استخراج روغن از مواد خام شما بهترین است. برخی از ماشین‌ها برای انواع خاصی از مواد مناسب‌تر از بقیه هستند، بنابراین مهم است که قبل از تصمیم‌گیری برای خرید، درباره هر گزینه به طور کامل تحقیق کنید. موادی که معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل آجیل، دانه‌ها، میوه‌ها و سبزیجات هستند .

اما بسته به نیازهای خاص شما گزینه‌های بیشتری وجود دارد! اگر می‌خواهید روغن‌ها را به‌ سرعت و آسان از مواد خام مختلف جدا کنید، می‌تواند یک سرمایه‌گذاری عالی باشد – اما مطمئن شوید که ابتدا تحقیقات خود را انجام داده‌اید! با داشتن اطلاعات مناسب در مورد اینکه چه نوع موادی با هر نوع ماشین بهترین کار را انجام می دهد و همچنین هر گونه اشکالات احتمالی مرتبط با آنها – می توانید تصمیم آگاهانه ای در مورد مناسب بودن یا نبودن این نوع تجهیزات برای تجارت خود بگیرید. نیاز دارد!

به اشتراک گذاری